می‌دونستی می‌تونی حساب بانکیتو بترکونی؟!

بزن برییییم!
ورود و ثبت نام

حذف پرده سبز و حذف پس زمینه ویدیو در برنامه الایت موشن alight motion

حذف پرده سبز ،کروماکی یا حذف یک رنگ خاص در ویدیو چیست؟ حذف پرده سبز ، کروماکی : بخواهیم خیلی ساده در مورد کروماکی حرف بزنیم،یعنی یک کد رنگ بخصوص رو در یک ویدیو به کمک نرم افزاری حذف کرد.و بجز آن رنگ ( و یکم شبیه ) بقیه رنگ ها در فیلم باقی بمانند. […]
آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

حذف پرده سبز ،کروماکی یا حذف یک رنگ خاص در ویدیو چیست؟

حذف پرده سبز ، کروماکی : بخواهیم خیلی ساده در مورد کروماکی حرف بزنیم،یعنی یک کد رنگ بخصوص رو در یک ویدیو به کمک نرم افزاری حذف کرد.و بجز آن رنگ ( و یکم شبیه ) بقیه رنگ ها در فیلم باقی بمانند.

کروماکی یا حذف پرده سبز به چه دردی میخورد؟

این کار برای افرادی که تولید محتوا میکنند و میخواهند که پشت سرشان یک تصویر دیگر و یا یک فیلم پخش شود (مانند شبکه های خبر یا هواشناسی) مفید است و بسیار راحت و بی دردسر فقط با یک پرده سبز و یک نرم افزار ساده در گوشی یا لپ تاپ خود این کار را انجام دهند. با این کار میشود در ویدیوی ظبط شده همه فضا بجز جزء مورد نظر را حذف کرد که اگر بخواهیم به صورت دستی این کار را انجام دهیم ساعت ها کار میخواهد آن هم برای یک ویدیوی چند ثانیه ای!

مراحل کروماکی یا حذف پرده سبز در برنامه الایت موشن

1.ایجاد پروژه

وارد نرم افزار الایت موشن می شویم و یک پروژه جدید ایجاد می کنیم.

حذف پرده سبز در برنامه الایت موشن

2.انتخاب ویدیو مورد نظر برای کروماکی یا حذف پرده سبز

در این مرحله از مراحل حذف پرده سبز یا کروماکی باید با زدن دکمه + گوشه پایین-سمت راست منو را باز کنیم.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

3.انتخاب ویدیوی مورد نظر برای کروماکی یا حذف پرده سبز

در این بخش از مراحل حذف پرده سبز از منوی باز شده به قسمت رسانه ها می رویم و ویدیوی مورد نظر خود را برای کروماکی انتخاب میکنیم.

4. انتخاب لایه ویدیو

در این قسمت از آموزش می رویم سراغ نحوه انتخاب کردن لایه ویدیو برا کروماکی. بسیار ساده است. کافیست بر روی لایه ویدیو در بخش پایینی کلیک کنید تا منوی تنظیمات برای شما ظاهر شود.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

نحوه اضافه کردن افکت کروماکی

در این قسمت باید از نوار باز شده ما افککت را انتخاب کنیم تا وارد بخش دیگری که مربوط به افکت های اعمال شده روی ویدیو هست منتقل شویم و بتوانیم مسیر حذف پرده سبز را ادامه دهیم.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

انتخاب نوار افکت ها

در این بخش از مراحل کروماکی در نرم افزار الایت موشن ما باید بروی روی اضافه کردن افکت کلیلک کنیم تا برای ما انواع افکت های کاربردی را بالا بیاورد.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

انتخاب افکت کروماکی برای حذف پرده سبز

در این بخش با ورق زدن بین دسته بندی های افکت های مختلف به بخش مربوط به تنظیمات رنگ و کروماکی برسیم (mate/mask/key). و افکت کروماکی Chroma key را انتخاب میکنیم.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

انتخاب رنگ مورد نظر برای حذف پرده سبز

در این بخش از کار ما باید رنگ مورد نظر برای حذف شدن را انتخاب کنیم. دقت کنید که باید بر روی دکمه انتخاب رنگ کلیک کرده و رنگ دلخواهمان را انتخاب کنیم.برای دقت بیشتر ابزار قطره چکان ( به قول معروف ) را انتخاب کرده و بر روی رنگ مورد نظر خود بکشید.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

از بین بردن حاشیه سبز و تنظیمات کروماکی چگونه است؟

در این بخش از کار ما باید از نوار ها و ابزار های پایینی کار خودمان را تمیز تر و طبیعی تر کنیم. با چرخاندن گزین Threshold میتوانیم حاشیه کار را از بین ببریم. و با چرخاندن گزینه Feather میتوانیم نرمی و سختی حاشیه کار را تنظیم کنیم. در بخش های پایینی ابزار های دیگری مانند invert وجود دارند که برای تنظیمات بیشتر هستند.گزینه ذکر شده کل کار را برعکس میکند و رنگ انتخاب شده را نگه میداردو بقیه را حذف میکند.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

کروماکی و حذف پرده سبز همینقدر ساده است!

این بخش هم پایان کار است و با انجام دادن مراحل بالا رنگ مورد نظرتان را از صحنه فیلم حذف کنید.

اگر بخواهیم چند رنگ را حذف کنیم میشود؟

بله در این نرم افزار میتوانید دوباره علاوه بر این افکت،افکت دیگری هم اضافه کنید یعنی یک افکت کروماکی دیگر دقیقا طبق مطالب بالا و همزمان چند کروماکی داشته باشید.

آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی

پایان کار و نتیجه گیری

با این نرم افزار کار بسیار آسان پیش می رود و خیلی هم سریع کار ادیت ویدیوی شما تمام میشود! این کار برای تولید کنندگان محتوا بسیار ارزشمند است و با این نرم افزار کار خود را چند برابر آسان میکنند. نرم افزار الایت موشن alight motion بسیار دقیق و پر کاربرد بوده و کار را بسیار آسان کرده است.

امیدوارم از آموزش حذف پرده سبز یا کروماکی با برنامه الایت موشن لذت برده باشید. یادتان نرود با نظر گذاشتن و امتیاز به مطلب خستگی را از تن ما به در کنید. با تشکر از توجهتان

پیشنهاد جولد: دوره فانوس اینستاگرام را ببنید و اثر بخشی آنرا در رشد پیج و ورود به اکسپلور مشاهده نمایید.

دانلود رایگان

دانلود رایگان برنامه الایت موشن نسخه پولی صرفا برای کاربرانی است که وارد شده‌اند. چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟! - ورود به سایت
دانلود فایل برنامه الایت موشن نسخه پرو دانلود این فایل صرفا برای کاربران وارد شده است.

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه آکادمی جولد استفاده نمائید.

مشاوران آموزشی
آکادمی جولد

پاسخگوی شما هستند

joldنظرات

    • jold گفت:

      سینا هستم،همکار آقا امیرعلی. امیدوارم استفاده کامل رو ازش ببرید.موفق و موءید باشید:) ممنون بابت نظر مفیدتون

پاسخی بگذارید